Wyjazd z hotelu

5Wyjazd to zdecydowanie ostatnia część naszego pobytu w hotelu. Jest ona jednak bardzo ważna. Zanim wyjedziemy musimy przecież załatwić kilka formalności. Przede wszystkim w pokoju należy pozostawić porządek, by naszego narodu nie kojarzono z brakiem kultury i innymi negatywnymi cechami. Trzeba więc posprzątać całe pomieszczenie, nawet jeśli w hotelu są od tego sprzątaczki. Po drugie, należy upewnić się, że spakowaliśmy wszystko. Jeśli jesteśmy w egzotycznych krajach, musimy sprawdzić listę rzeczy, które możemy ze sobą zabrać. Z pewnością nie można kupować za granicą żywych zwierząt, wyrobów z kości słoniowej i wielu wielu innych rzeczy.

Ta lista dostępna jest oczywiście w internecie. Musimy sprawdzić, czy zabraliśmy dokumenty i pieniądze. Jeśli jednak coś w hotelu pozostanie, obsługa z pewnością się z nami skontaktuje i wyśle nam daną rzecz. Mówi się często, że jeśli zostawiło się coś w danym miejscu, to się jeszcze do niego wróci. Jeśli był to udany pobyt u dobry hotel, ta przestroga może okazać się dobrą wróżbą. Klucze należy zostawić oczywiście w hotelowej recepcji. Za pobyt połaci się różnie, w zależności od hotelu, zazwyczaj przed, ale może również po wizycie. Ważne, że pobyt był udany.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>