Austria

pobraneNajbardziej wysuniętym na południe regionem Austrii jest  Kartyntia, granicząca ze Słowenią i Włochami. Sezon zimowy, z leżącym śniegiem, trwa w Kartyntii od października do maja, Natomiast na lodowcu Mölltaler Gletscher, na wysokości 3 tys. m n.p.m., leży przez cały rok. Warunki do białego szaleństwa są tam znakomite. Znajdujemy w Karyntii 1.020 km tras zjazdowych w 32 ośrodkach, z 283 wyciągami pozwala na wybierania zarówno łagodnych stoków jak i tras czarnych, pucharowych, funparków i tras z muldami o wysokiej skali trudności. Wygodny jest jeden karnet – Topskipass, na podstawie którego można korzystać z wszystkich wyciągów i innych udogodnień na terenie całej Karyntii oraz Tyrolu Wschodniego. Można kupić go na okres od półtora do 14 dni.

Region zapewnia dobry wypoczynek najmłodszym dzieciom i ich rodzicom. Ośrodki przyjmują nawet niemowlęta, oferując ich rodzicom odpowiednią pomoc, aby też mogli odpocząć. Grupa specjalnych hoteli „Kinderhotels” oferuje opiekę w grupach dostosowaną do wieku dzieci i niemowląt przez przynajmniej 5 dni w tygodniu, oczywiście z wyposażeniem w cenie usługi. W dolinie Leser-Maltatal do szkółki narciarskiej Smileys Windelskischule w Trebsing przyjmowane są dwulatki. Jest to pierwsza w Europie wioska dla dzieci i niemowląt, oczywiście z rodzicami. W regionie odbywają się liczne targi adwentowe, bożonarodzeniowe i noworoczne oraz imprezy muzyczne. W największej stacji narciarskiej – na górze Gerlitzen są wieże chłodnicze, które schładzają wodę przeznaczana do armatek śnieżnych do temperatury niemal zera. Funkcjonuje tam także karuzela narciarska „Stella Ronda”. Jest to sieć 13 tras zjazdowych liczących łącznie 35 km i obsługujących je wyciągów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>